puma americká

Mezi Načeradcem a Daměnicemi měla být spatřena nebezpečná puma americká. Viz následující citace z Benešovského deníku.

„Nečekanou a alarmující zprávu slyšeli v pátek 12. července prostřednictvím obecního rozhlasu obyvatelé Louňovic pod Blaníkem a Načeradce. Krajem se podle hlášení potuluje nebezpečný predátor, puma americká. „Zvíře mělo být spatřeno mezi Načeradcem a Daměnicemi,“ uvedl starosta Louňovic pod Blaníkem Václav Fejtek a pro bližší informace Deník odkázal na starostku Načeradce.“

Znění celého článku: Radnice na jihu Benešovska upozornily občany na pumu americkou