Mikulášské odpoledne ve Vracovicích

V sobotu 7. prosince se konalo Mikulášského odpoledne na hřišti ve Vracovicích. Během odpoledne si mohli zasoutěžit děti tak i dospělí. Po vyzvednutí soutěžní karty u startu čekalo na účastníky devět stanovišť jako například strašidelné focení s čerty, najdi jehlu v kupce sena, zatloukání hřebíků, pekelné karty atd.

Veselou atmosféru umocňovala hudební skupina Petronel zpíváním vánočních koled. Jejich příjemný zpěv v krásných andělských oblecích si každý s radostí poslechl. Tímto děkujeme Markétě a Petrovi a těšíme se na jejich další vystoupení.

Uvnitř kabin si všichni mohli vyzkoušet svoji tvořivost při zdobení perníčků nebo vytváření svícnů z jablek. Dále v místnosti plné tradic bylo možné vyrobit a pustit svíčku ve skořápce od ořechu, rozkrojit jablíčko či vyzkoušet věštbu co Vás další rok čeká atd. Obdiv si získala výroba věnců a další vánoční dekorace.

V pekelné místnosti čekali na děti čerti, anděl a Mikuláš. Z knihy hříchů se všechny děti dozvěděli, jak na tom jsou a poté si od Mikuláše odnesli balíček plný překvapení. Po setmění vás čekalo ještě jedno milé překvapení, a to folklorní soubor Benešáček za jehož zpěvu se rozsvítil vánoční stromeček.

Opět bylo zajištěno skvělé občerstvení. Velkou oblibu si získalo něco sladkého na zub ve formě palačinek s Nutellou, marmeládou či skořicí.

Velké poděkování patří lidem, kteří se podíleli na organizaci. Dále děkujeme dobrovolníkům z řad SDH Vracovice, SDH Malovidy, FC Vracovice, občanů Malovid a Vracovic. Ještě jedno poděkování patří sponzorům paní Marii Štecherové, SDH Vracovice, FC Vracovice a Lynax s.r.o.

Starostka Vracovic tímto všem mnohokrát děkuje.

Několik fotografií opět najdete ve fotogalerii.