Finanční příspěvek pro vlastníky lesů

Kůrovcová kalamita zasáhla téměř celou republiku a mnozí majitelé se tak ocitli z důvodu rapidního poklesu cen dříví ve velice obtížné situaci.

Po složitých jednáních s představiteli Ministerstva zemědělství, vlády a parlamentu se podařilo vyjednat finanční příspěvek státu pro vlastníky nestátních lesů na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity v lesích za období od 1. 10. 2017 do 31.12.2018, který by jim měl pomoci při obnově lesních porostů vzniklých nahodilou těžbou jehličnatého dříví v uvedeném období.

Příjem žádostí probíhá od 29. listopadu 2019 do 28. února 2020. O příspěvek mohou žádat vlastníci nestátních lesů, pokud jsou schopni doložit těžbu nebo soustřeďování nebo prodej jehličnatého dříví z nahodilé těžby v IV. čtvrtletí 2017 a v roce 2018 dle pravidel finanční pomoci. Žádost se sestavuje elektronicky v modulu pro žadatele na webové stránce Ministerstva zemědělství, poté je třeba ji vytisknout, nechat potvrdit odborným lesním hospodářem a následně podat na příslušný krajský úřad osobně, písemně nebo datovou zprávou do datové schránky.

Za tímto účelem můžete využít informace uvedené v následujícím letáku.

Finanční pomoc na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity v lesích za období od 1. 10. 2017 do 31. 12. 2018 (financni-prispevek-pro-vlastniky-lesu.pdf).