Vracovický masopust 2020

V sobotu 22. února 2020 se uskutečnil po 34 letech masopust ve Vracovicích. Na zahájení čekalo před obecním úřadem nespočetné množství krásných masek, kočár tažený koňským spřežením, živá hudba v podání Vracovické sebranky i netrpělivý dav občanů natěšených pustit se do masopustního průvodu. Po slavnostním zahájení navštívil průvod několik stanovišť rozmístěných po celé vsi. Na stanovištích, která byla připravena vždy několika sousedy najednou, se stoly prohýbaly množstvím neskutečných dobrot.

V první řadě děkuji Marušce Studničkové a Aleši Suchomelovi jako hlavním organizátorům, dále maskám, lauferovi, kapele Vracovická sebranka, panu Střelkovi s koňským spřežením. Poděkování patří také všem občanům za vřelé přivítání masopustního průvodu na stanovištích.

Děkuji všem, kteří se zúčastnili letošního masopustu.

Veronika Benkovská
starostka obce Vracovice

Několik fotografií z masopustu najdete v naší fotogalerii.