Zkontrolujte si platnost a aktuálnost občanského průkazu a cestovního pasu!

K podání žádosti i vyzvednutí nového občanského průkazu (OP) nebo cestovního pasu (CP) se musí každý občan dostavit osobně z důvodu pořízení fotografie a podepsání žádosti o OP nebo CP.

Požádat o vydání OP nebo CP můžete ve Vlašimi v budově Městského úřadu Vlašim v ulici Jana Masaryka 302 (u kruhového objezdu u Alberta) v tyto úřední hodiny:

PO od 8:00 do 11:30 a od 12:30 do 17:00 hodin
ÚT od 8:00 do 11:30 a od 12:30 do 14:00 hodin
ST od 8:00 do 11:30 a od 12:30 do 17:00 hodin

Standartní doba výroby dokladu je do 30 kalendářních dnů a požádat o doklad může občan na kterémkoli obecním úřadu obce s rozšířenou působností (dále ORP) a na tomtéž úřadu si občan doklady také vyzvedne. Pokud občan při podání sdělí, že si přeje převzít OP na jiném ORP, uhradí při převzetí správní poplatek 100 Kč.

Dále si občan může o doklad požádat s dobou výroby do 5 pracovních dnů s tím, že o OP nebo CP požádá na kterémkoli obecním úřadu ORP nebo u Ministerstva vnitra (dále MV). Doklad si vyzvedne v místě podání žádosti, případně na MV.

A poslední možností je požádat o OP nebo CP s dobou výroby do 24 hodin. V tomto případě o OP a CP občan požádá na kterémkoli obecním úřadu ORP nebo u MV. Doklad si vyzvedne vždy na MV.

Informace o získání dokladů pro děti a správních poplatcích na stránkách Ministerstva vnitra ČR https://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx

Odbor vnitřních věcí MěÚ Vlašim