Ve Středočeském kraji muselo být v posledních týdnech utraceno už 18 tisíc kusů slepic, hus a kachen. Domácí drůbež se většinou nakazí od volně žijících ptáků. Prosíme chovatele:

1. Buďte opatrní!
  2. Zamezte kontaktům svých chovů s volně žijícími ptáky.
  3. Nepouštějte svou domácí drůbež na obecní rybníky.
  4. Krmení umístěte tak, aby se k němu nemohli dostatvolně žijící ptáci, tedy například do kurníku, stáje apod.

Krizová linka Krajské veterinární správy pro hlášení nákazy nebo mimořádné situace: +420 720 995 204

Petra Pecková, hejtmanka

ptaci chripka stale hrozi 2