Prodej vykrmených brojlerových kuřat

I v letošním roce se turistická destinace Kraj blanických rytířů rozhodla uspořádat fotosoutěž na téma „Léto v Kraji blanických rytířů“. O ceny, věnované členy a partnery turistické destinace, soutěžilo takřka padesát fotografů, kteří do soutěže poslali celkem 116 fotografií. Vybrat vítězné fotografie proto nebylo vůbec snadné.

Novinkou letošního ročníku byl registrační formulář soutěže přímo na webu www.blanik.net, kam soutěžící mohli pohodlně nahrávat až pět svých soutěžních fotografií, a to od 1. června do 31. července. Prostřednictvím této webové platformy mohli návštěvníci webu hlasovat pro fotografie, které je nejvíce zaujaly. I nyní, po skončení soutěže a vyhlášení výsledků si můžete všechny fotografie prohlédnout na odkazu www.blanik.net/soutez.

Soutěžilo ve dvou kategoriích. O vítězích první kategorie rozhodla odborná porota, složená z profesionálních fotografů. Výherci se mohou těšit na zážitkové ceny – pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu, společné vstupenky do oblíbených turistických cílů, soukromou prohlídku pivovaru nebo den na řece Sázavě. O vítězích druhé kategorie rozhodli svým hlasováním přímo návštěvníci webu. Autoři tří fotografií, které obdržely nejvíce hlasů, potěší balíček regionálních produktů a dobrot z Kraje blanických rytířů.

Z hlavní ceny, wellness pobytu v hotelovém resortu zámku Ratměřice se raduje Silvie Mogilarská s fotografií „Zámek Vlašim“. Také druhé místo patří fotografii, zachycující krásy Vlašimi. S „Čínským pavilonem“ uspěl u odborné poroty Durica Bešlić, který se může těšit na celodenní rodinný výlet po řece Sázavě. Na bronzovou fotografii čeká poukaz na pivo a prohlídka Rodinného pivovaru Švihov. Tuto cenu vyhrává Petra Vilímovská s jejím ptačím pohledem na vodní dílo Želivka (fotografii nazvala „Vodní nádrž Švihov s kostelem“). Lenka Komínková s fotografií „Svítání nad Borovnicí“ získává čtvrtou cenu, a to Společnou vstupenku Den ve Zruči nad Sázavou. Celou rodinu potěší volné vstupy do zámku, Vodáckého muzea, expozice Příběh řeky Sázavy, Kolowratské věže a dobrota zdarma ke kávě v kavárně ZRUČné dobroty přímo na zámku! Ze Společné vstupenky Zážitky u Želivky se může za fotografii „Votický samotář“ radovat Petr Mazáč. S rodinou ho čeká výlet do Vodního domu u Hulic, Včelího světa v Hulicích, expozice Příběh řeky Sázavy ve Zruči nad Sázavou a káva nebo nápoj zdarma k občerstvení v Hotelu Zruč nebo v Penzionu Pod Zámkem ve Zruči nad Sázavou. Na šestém místě se umístil Martin Čech s fotografií „Vyhlídka u Vracovic“. Vyhrává Společnou vstupenku Den ve Vlašimi pro celou rodinu. Podívá se do paraZOO, Muzea Podblanicka na zámku Vlašim, užije si prohlídkový okruh zámeckým parkem a pochutná si na kávě v Rodinné cukrárně na Žižkově náměstí. Sedmé místo patří fotografii „Svítání“ Jana Koukala. Výherce se může těšit na Společnou vstupenku Rodinka od ČSOP Vlašim. Navštíví paraZOO ve Vlašimi, Dům přírody Blaníku u Krasovic a Návštěvnické středisko Vodní dům u Hulic.

O výhercích dobrot a produktů značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® rozhodlo hlasování veřejnosti následovně: Balíček dobrot patří Lence Komínkové a fotografii „Před bouří“. Získala 255 hlasů. Z dalších dobrot se raduje Durica Bešlić. Jeho fotografie „Západ slunce nad kostelem“ získala 213 hlasů. Třetí dobroty z Kraje blanických rytířů míří k Martině Fikejsové, jejíž „Západ slunce za Blaník“ získal 153 hlasů.

Blahopřejeme vítězům fotosoutěže a děkujeme sponzorům – členům a partnerům Kraje blanických rytířů, kteří věnovali ceny do soutěže. Děkujeme i ostatním účastníkům soutěže. Užijte si zbytek léta a nezapomeňte s námi sdílet svoje zážitky, třeba na sociálních sítích za pomoci #krajblanickychrytiru.

Tereza Kubištová, manažerka Kraje blanických rytířů