Vyčištění sochy anděla a obnova křížů

V červenci se podařila vyčistit socha pískovcového anděla u místního hřbitova. Socha byla masivně porostlá povlakem řas a lišejníků, viz fotografie.

Dále ve spolupráci s místními občany probíhá obnova několika křížů s podstavci v katastrálním území obce Vracovice. Za finanční podporu děkujeme paní Miloslavě Čápové z č. p. 13, rodině Švecové z č. e. 3, rodině Čápové z č. p. 96 a rodině Tulachové z č. p 23.

První obnovený kříž z roku 1870 si můžete prohlédnout po pravé straně při výjezdu z Vracovic směrem na Kondrac. Jedná se o železný litý kříž s korpusem ukřižovaného Ježíše Krista, Pannou Marií a tradičním římskokatolickým pozdravem umístěném na podstavci z žulového kamene. Kříž byl zastávkou k modlitbám při smutečním průvodu na hřbitov do Kondrace. Od roku 1967 má obec Vracovice vlastní hřbitov.

Fotografie naleznete v odkaze.

Pokud i vy máte zájem přispět na další obnovy křížků neváhejte nás kontaktovat.

Vyčištění sochy anděla a obnova křížů