Podzim 2021

Milí spoluobčané,

léto už je nenávratně pryč, blíží se podzim a s ním spojené dýňování. Letos jsme ho pojali trochu jinak. Napadlo nás, že již tradiční fotokoutek, který vždy chystáme na hřišti, přesuneme do středu obce, aby mohl dělat radost po celé období podzimu. Krásné barvy výsadeb a dýní rozzáří okolí kapličky. Děti i dospělí se mohou vyfotit ve fotokoutku s ježkem. Malým překvapením pro všechny je pařez na hraní piškvorek.

Návrhu projektu, osázení pařezů, tvorbu popisných tabulí technikou vypalování do dřeva a malování ježka se zhostila Magdalena Fialková. S výrobou ježka a s ostatními technickými detaily pomohl Radek Fialka. Při výsadbách pomáhaly děti Patrik Fialka a Eliška Vampolová. Pařezy nařezal a vyhloubil Jaroslav Kubásek. Na přesunu a instalaci všech dekorací se podíleli Radek Fialka a Jaroslav Kubásek za pomoci Miroslava Šimánka, Lukáše Srby, Pavla Fialy, Milana Balka a Pavla Štěpánka. Pařezy pro výsadby dodal Josef Průša. Dýně vypěstovala Jaroslava Fialková.

Tímto bych chtěla Všem zúčastněným moc poděkovat. Opět se nám povedlo dohromady vytvořit něco krásného. Těším se na další nápady a spolupráci.

Několik fotografií z expozice naleznete ve fotogalerii.

Veronika Benkovská, starostka