Povedené dýňování bylo nejen pro děti

V sobotu 2. 10. 2021 se na místím fotbalovém hřišti uskutečnila akce vyřezávání dýní. První vyřezávání dýní proběhlo ve Vracovicích v roce 2012. Postupem času se stalo vyřezávání oblíbenou zábavou pro děti a dospělé. V začátcích jsme vyřezávali třicet kusů dýní, v loňském roce šedesát kusů a díky velkému zájmu dětí i dospělých se letošní počet vyšplhal na osmdesát pět kusů dýní. Vzhledem k tak velkému počtu jsme dýně přepravovali na vozíku, byly zabaleny do dek a vezly se k Vám jako v bavlnce. Slunečné počasí akci přálo.

Velké poděkování patří Marušce Studničkové a Aleši Suchomelovi, kteří pro všechny připravili z jedenácti litrů mléka oblíbené palačinky a Simoně Benkovské a Matyáši Pešlovi za pomoc ve výčepu.

Děkuji všem, kteří nám pomáhali s přípravami i úklidem.

Několik fotografií naleznete ve fotogalerii.

Veronika Benkovská, starostka