Vážení občané,

určitě zrovna vám nemusím říkat, jak hrozné příběhy provází pád dodavatele energií Bohemia Energy. Senioři, kterým přišly výměry záloh vyšší, než je jejich důchod, rodiče samoživitelé, kteří sotva vyjdou a nyní jsou v situaci, že je nepřipravené zastihl režim dodavatele poslední instance. Znáte to jistě ze své zkušenosti.

Během včerejška volalo na můj sekretariát i mně na mobil několik plačících starých lidí a pak večer volal i jeden pan starosta, také zavalený dotazy občanů ohledně situace, ve které se ocitli po pádu Bohemia Energy.

Abychom jednak nabídli pomocnou ruku těmto lidem, a jednak ulehčili i situaci Vám samotným, abyste měli k dispozici jednoduchou možnost, jak bezradným občanům poradit, spustili jsme na kraji „energetickou krizovou linku“.

Pro info: Krizová infolinka kraje byla spuštěna ve čtvrtek 4. listopadu. Zaměstnanci kraje budou zájemcům k dispozici na čísle 800 710 710 každý všední den od 8:00 do 16:00 hodin. Mimo tuto dobu je možné zasílat dotazy i s kontaktem na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Operátoři projdou s lidmi postupy, možnosti, jak snížit zálohy, jak se co nejrychleji vyvázat z režimu dodavatele poslední instance a v případě potřeby propojí i konkrétního člověka právě s dodavatelem poslední instance, pokud k tomu zatím nedošlo.

Srdečně Vás zdravím,

Mgr. Petra Pecková
hejtmanka Středočeského kraje
Zborovská 11, 150 21 Praha 5