Srdečně vás zveme na v pořadí již 16. ročník Blanického cyklorytíře, který zahajuje cyklistickou sezónu na cyklotrase s názvem Po stopách blanických rytířů. Konat se bude v sobotu 11. června 2022 se startem mezi 13. a 14. hodinou v Louňovicích pod Blaníkem v zámecké zahradě.

Cyklotrasa pro zdatné cyklisty dlouhá 34 km vede malebnou krajinou kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Letošní trasa povede z Louňovic pod Blaníkem přes Načeradec, Pravonín, Vracovice, Kondrac, Ostrov, Veliš a Libouň zpět do Louňovic pod Blaníkem. Na každém z těchto míst účastníci získají razítko do své účastnické karty.

Pro malé cyklorytíře bude připravena dětská trasa se zábavnými úkoly. V cíli Blanického cyklorytíře proběhne slavnostní pasování všech účastníků blanickým rytířem na „Blanického cyklorytíře 2022“. Pro všechny zde bude připraveno občerstvení. Cyklistickou akci každoročně pořádají městysy Louňovice pod Blaníkem a Načeradec a obce Kondrac, Ostrov, Pravonín, Veliš, Vracovice a Zvěstov ve spolupráci s Krajem blanických rytířů, z. s.

blanicky cyklorytir 2022