Čarodějnice v Malovidech

V Malovidech na návsi se nám už od Velikonoc uhnízdily čarodějnice! V kotlíku tam celé dny vařily svoje lektvary, trénovaly zaklínadla a naháněly hrůzu kolemjdoucím. A tak jsme se posledního dubna rozhodli, že jim ukážeme, jak by mohly dopadnout, jestli nebudou hodné a mírumilovné čarodějky.

Uspořádání oslavy pálení čarodějnic bylo v letošním roce zcela v režii Sboru dobrovolných hasičů Malovidy. Pro své členy i ostatní spoluobčany připravili vatru i občerstvení ve formě grilovaného masa.

Během čekání na zapálení velkého ohně jsme si užili také různé zábavy – společné zdobení věnce a břízy na vrchol májky barevnými mašlemi a krepovými papíry, děti si zahrály několik her a proběhl historicky první let na košťatech kolem malovidské návsi v podání místních pánů, mužů a chlapců. Dámy si zahrály hru o nejlepší Popelku. Před setměním proběhlo vztyčení májky, které je oslavou jara, května a lásky. A nakonec to nejdůležitější ... jakmile se začalo kolem osmé hodiny večerní stmívat, byla zapálená hranice s čarodějnicí na vrcholu.

Oslavy pak pokračovaly do pozdních nočních hodin. Někteří si užili i krásné prvomájové ráno. :-)

Chtěla bych moc poděkovat všem hasičům, kteří se na organizaci této pěkné akce podíleli a věnovali přípravám spoustu svého času. Zároveň patří dík i všem, kteří se akce zúčastnili, a hlavně odhodili zábrany a stud a šli se zapojit do připravených her, protože díky tomu jsme si všichni užili spoustu legrace a vychutnali si celkovou příjemnou atmosféru oslavy. Ještě jednou děkuji a těším se na další akci.

Několik fotografií z pálení čarodějnic naleznete ve fotogalerii.

Lenka Šimánková
místostarostka