Svatomartinský lampionový průvod

V sobotu 12. listopadu se od 17 hodin konal v Malovidech Svatomartinský lampionový průvod. Děti při příchodu obdržely svítící náramek, perníček symbolizující svatého Martina a kartičku se skrytým číselným kódem, která byla později potřebná k otevření truhly s pokladem.

Na všechny přítomné čekalo občerstvení ve formě výborných palačinek, párků v rohlíku, vynikající zelňačky, klobásy z udírny a nechyběly ani svatomartinské koláčky.

Za tmy přicválal svatý Martin na bílém koni a dovedl účastníky lampionového průvodu k ukrytému pokladu. Dětem zářil úsměv na tvářích nejen při pohledu na svatého Martina na bílém koni, ale těšily se i na vyluštění kódu u zámku na truhle. Děti za pomoci "kouzelné" svítilny objevily na kartičkách části kódu, které následně posloužily k otevření truhly s pokladem. Všechny děti si odnesly z truhly malé překvapení.

Chtěla bych poděkovat Lence Šimánkové, která pro nás celou akci připravila včetně napečených perníčků. Dále všem, kteří se na organizování lampionového průvodu podíleli, především Markétě a Martinovi Kellerovým za přípravu občerstvení, paní Jaroslavě Kellerové za napečení svatomartinských koláčů a darování bílých dřevěných koníků dětem do balíčků a také Ranči Licoměrsko za zapůjčení koně a celkovou spolupráci.

Fotografie z lampionového průvodu naleznete ve fotogalerii.