Rybářské závody v Částrovicích

Vážení obyvatelé rodinných domů, bytů,

oslovujeme Vás touto cestou proto, že stále evidujeme vysoký počet požárů v domácnostech, které mají tragické následky. Každý rok dochází k více než tisícovce požárů v obytných budovách, kde umírají desítky lidí a stovky jich jsou zraněny. Měli byste si uvědomit, že odpovědnost za své chování a za technické zabezpečení svých domovů proti požáru nesete pouze vy sami! Aby k těmto požárům nedocházelo a nedocházelo k úmrtím a zraněním, dodržujte toto BEZPEČNOSTNÍ DESATERO.

Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR

1. ČTĚTE NÁVODY
    Instalujte a užívejte tepelné a jiné spotřebiče v souladu s průvodní dokumentací výrobce.
  2. HLÍDEJTE OTEVŘENÝ OHEŇ
    Nenechávejte bez dozoru otevřený plamen svíček, sporáku, krbu a zvyšte opatrnost při vaření.
  3. POZOR NA CIGARETY
    Při kouření a odhazování nedopalků do odpadkových košů nedopalky vždy dokonale uhaste.
  4. KONTROLA KOMÍNŮ
    Dodržujte pravidla na údržbu a provoz spalinových cest.
  5. TOPTE, JAK SE MÁ
    Nedávejte do blízkosti topidel hořlavé látky, popel ukládejte do nehořlavé nádoby.
  6. POUČTE SVÉ DĚTI
    Dejte z dosahu dětí zápalky, zapalovače, vysvětlete jim nebezpečí vzniku požáru.
  7. VYBAVTE SVOJI DOMÁCNOST
    Instalujte hlásiče požáru, vybavte domácnost hasicími spreji a přenosnými hasicími přístroji.
  8. UDRŽUJTE V POŘÁDKU UZÁVĚRY INŽENÝRSKÝCH SÍTÍ
    Hlavní vypínače elektrického proudu, uzávěry vody a plynu musejí být řádně označené a přístupné.
  9. KONTROLUJTE ELEKTRICKÁ ZAŘÍZENÍ
    Kontrolujte pravidelně stav spotřebičů a šňůrových vedení.
  10. UDRŽUJTE PRŮCHODNÉ CHODBY A SCHODIŠTĚ
    V případě požáru oceníte, že budete moci z hořícího domu rychle utéct a zachránit členy rodiny.