Vážení spoluobčané,

upozorňujeme Vás na velmi silný vítr od 9.2.2020 do 10.2.2020.

Doporučení od Českého hydrometeorologického ústav ke zmírnění následků jevu: Jsou očekávána rozsáhlá poškození stromů a lesních porostů, vyvracení stromů, škody na majetku a některých budovách. Pravděpodobná přerušení elektrických vedení. Výrazně ztížená chůze, nebezpečí úrazů a ohrožení životů uvolněnými předměty, zlomenými větvemi nebo vyvracenými stromy. Komplikace v dopravě z důvodu silných poryvů větru a popadaných stromů, neprůjezdnost komunikací, možnost převrácení nákladního automobilu. Doporučuje se sledovat vývoj situace na internetu ČHMÚ www.chmi.cz a ve sdělovacích prostředcích, sledovat dopravní zpravodajství. Zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Omezit pohyb venku a jízdy autem jen na nejnutnější potřebu. Nezdržovat se a neparkovat zejména v okolí starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů. Nechodit do lesa a nepřibližovat se k spadlým drátům elektrického vedení. V nutnosti případě jízdy jet maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné. Na horách omezit vycházení a nevydávat se na túry. Dodržovat pokyny Horské služby.