Ukliďme Česko, ukliďme Vracovice

V pořadí již 17. ročník oblíbené akce Blanický cyklorytíř pořádá letos premiérově obec Vracovice. Malí i velcí cyklorytíři odstartují v sobotu 10. června 2023 mezi 13. a 14. hodinou ze zahrady místního pohostinství. Tradiční akce zahajuje cyklistickou sezónu na cyklotrase s názvem Po stopách blanických rytířů.

Cyklotrasa pro zdatné cyklisty je dlouhá 34 km a vede malebnou krajinou kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Letošní trasa povede z Vracovic přes Kondrac, Ostrov, Veliš, Libouň, Louňovice pod Blaníkem, Načeradec a Pravonín zpět do Vracovic. Na každém z těchto míst cyklisté získají razítko do své účastnické karty. Pro malé cyklisty bude připravena dětská trasa dlouhá přibližně 7 km se zábavnými úkoly.

V cíli se těšte na slavnostní pasování všech účastníků blanickým rytířem na „Blanického cyklorytíře 2023“. Pro všechny zde bude připraveno občerstvení.

Cyklistickou akci každoročně pořádají obce Louňovice pod Blaníkem, Načeradec, Kondrac, Ostrov, Pravonín, Veliš, Vracovice a Zvěstov ve spolupráci s Krajem blanických rytířů, z.s. Více informací naleznete na webu www.cyklorytir.cz.

Ivana Křížová
Kraj blanických rytířů, z.s.
www.blanik.net

blanicti cyklorytiri letos poprve vyjedou z vracovic 2

Start v roce 2021 v Pravoníně – foto Vít Švajcr

blanicti cyklorytiri letos poprve vyjedou z vracovic 2