Úpravy na místním hřbitově

Ke konci roku 2022 začaly úpravy jámy na odpad na místním hřbitově. Jáma byla pro ukládání odpadu nevyhovující a se špatným přístupem. Namísto jámy na odpad byla vybudována zpevněná plocha, na kterou byl umístěn nový kontejner. Zároveň díky novému oplocení a vstupní bráně se stala tato plocha součástí hřbitova a je lépe přípustná pro občany.

Do konce roku 2023 dojde k razantní úpravě zeleně okolo hřbitova. Túje jsou již přerostlé, rozlámané, nevzhledné a již bohužel neplní svojí funkci. Následně bude vysazena na místo tújí nová zeleň.

Dále se na hřbitově nacházely dvě lampy, které neodpovídaly technickým parametrům. Vzhledem k jejich stáří nebyla možná oprava. Na místo stávajících lamp byla umístěna jedna nová lampa ve tvaru lucerny. Lucerna je symbolem ochrany světla, která chránila svíčku či knot před zhasnutím. Ale může také symbolizovat vlastní vnitřní světlo člověka, které vede duši skrze období tmy.

Veronika Benkovská, starostka

Několik fotografií z úprav naleznete v naší fotogalerii.