Na kole dětem Krajem blanických rytířů

Zapojte se 9. července do charitativní cyklojízdy Na kole dětem, kterou zahájí slavnostním startem blanický rytíř. Akci na podporu onkologicky nemocných dětí pořádá Jakub Kachlík, jehož syn prodělal leukémii. Peloton cyklojízdy povede na vysokém kole několikanásobný mistr ČR a světa v jízdě na vysokém kole Josef Zimovčák.

Na kole dětem startuje v neděli 9. července v 9:30 od zámku ve Vlašimi. Zhruba šedesátikilometrová okružní trasa povede malebnými podblanickými vesničkami v chráněné krajinné oblasti Blaník. Naplánovány jsou dvě delší občerstvovací zastávky v Načeradci a ve Zvěstově. Cyklisté pojedou v pelotonu, který povedou policisté a budou uzavírat doprovodná vozidla. Rychlost pelotonu bude přizpůsobena všem cyklistům. Ti nemusí jet celou trasu, z pelotonu se lze alternativně odpojit.

Kdy a odkud pojedeme?
Vyjedeme v neděli 9. července v 9:30 od zámku ve Vlašimi. Na start se kromě účastníků vyjížďky postaví i blanický rytíř, který cyklojízdu odstartuje. Pokud nejste vyznavači cyklistiky, přijďte alespoň popřát peletonu šťastnou cestu, vyfotit se s Josefem Zimovčákem nebo si potřást rukou s Blanickým rytířem. Přijít můžete už v 9:00, kdy akce začne.

Kudy pojedeme?
Doslova objedeme Blaník kolem do kola, po okreskách a málo vytížených asfaltkách. Budeme projíždět malebnými podblanickými vesničkami, oklopeni přírodou nejmenší chráněné krajinné oblasti CHKO Blaník. Z Vlašimi pojedeme přes Vracovice, Jeníkov, Pravonín, Bukovou, Karhuli, Louňovice pod Blaníkem, Roudný, Zvěstov a Veliš zpět do Vlašimi. Ani asi nevšimnete, že v pedálech máte 55 km! Slibujeme. Nenechte se odradit délkou trasy a prožijte s námi nevšední sportovní zážitek! Rychlost je přizpůsobena všem a pojedeme průměrně okolo 15 km/h. Není nutné jet celou trasu, můžete jet jen její část. Podblanicko je doslova protkáno sítí cyklotras, cyklostezek a silniček, což umožňuje si trasu alternativně zkrátit.

Na cyklojízdu se můžete předem registrovat on-line nebo na místě startu od 9:00. Startovné je dobrovolné a veškerý výtěžek z akce bude použit na léčbu onkologicky nemocných dětí. Organizátorem akce je Jakub Kachlík za podpory Na kole dětem – nadačního fondu Josefa Zimovčáka a Kraje blanických rytířů, z.s.

„Po zkušenosti s nemocí našeho syna jsem si uvědomil, jak je důležité pomáhat těm, kdo potřebují. Tato akce je náš způsob, jak přispět k léčbě dalších dětí postižených onkologickými chorobami,“ dodává Jakub Kachlík.

Pro více informací a registraci navštivte: https://www.blanik.net/na-kole-detem

Jakub Kachlík
organizátor