Blaničtí cyklorytíři vyjeli letos poprvé z Vracovic

V sobotu 10. června 2023 odjelo 17. ročník 356 blanických cyklorytířů. Letos prémiově hostila malé i velké cyklorytíře obec Vracovice. Po zaregistrování u vstupu za místním pohostinství si cyklisté mohli vybrat jakou trasu pojedou a podle zvolené trasy obdrželi mapku. Dětská trasa, která vedla přes obec Malovidy, byla o délce 7 km a pro děti byly na trase připraveny 4 zastávky se soutěžními úkoly s odměnami. Trasa pro zdatnější byla o délce 34 km se 7 zastávkami. První zastávkou po výjezdu ze startu byla obec Kondrac, následovala obec Ostrov, Veliš, Libouň, Louňovice pod Blaníkem, Načeradec, Pravonín a pak do cíle ve Vracovicích.

Po příjezdu do cíle proběhlo pasování všech účastníků blanickým rytířem na Blanického cyklorytíře 2023. Děti i dospělý si mohli nechat zahrát oblíbenou písničku od DJ Tally, zatančit si v bublinkách, nebo si nechat něco namalovat na obličej od paní Lenky. Dále si děti pohrály na připravených herních prvcích.

Ve stáncích s občerstvením si každý mohl dát něco slaného či sladkého k jídlu podle chuti.

Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravách této akce. Dále všem, kteří pro Vás připravili občerstvení. A nejvíce Vám, kteří se závodu zúčastnili.

Velice si vážím hodnocení Kraje blanických rytířů, kdy se podle jejich recenze jednalo o jeden z nejúspěšnějších ročníků posledních let, který provázela perfektní organizace a hlavně pohodová nálada.

Veronika Benkovská, starostka

Několik fotografií z akce naleznete v naší fotogalerii.