Ohlédnutí za prosincem 2023

V sobotu 2. prosince se ve Vracovicích na návsi konalo mikulášské odpoledne, otevření expozice betlému a rozsvícení vánočního stromu. Bohatá sněhová nadílka dodala akci tu pravou vánoční atmosféru.

Na nově udělané peklo s knihou hříchů se spíše těšilo více dospělých než dětí. Děti byly více nadšeny ze soutěží s anděly a čerty. Za splněné úkoly si děti odnesly svítícího soba či sněhuláka a také sladkou odměnu. Po návštěvě pekla s knihou hříchů obdržely děti mikulášskou nadílku, na kterou přispěli sami rodiče, místní spolky a obecní úřad. Jednotlivé soutěže byly rozmístěny kolem ohniště, které sloužilo k zahřátí návštěvníků.

Otevření expozice betlému a rozsvícení vánočního stromu se uskutečnilo za doprovodu skupiny Petronel a hudebníků z folklorního klubu Benešáček, kteří svým zpěvem naladili krásnou vánoční atmosféru. Návštěvníci si mohli dopřát u několika stánků vynikající občerstvení, jako například tradiční svařák, horkou medovinu, cmundu, gulášovou polévku, palačinky, vepřovou kýtu a krkovici, buřty, cukroví atd.

Děkujeme všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravách akce a na závěrečném úklidu. Dále děkuji čertům, andělům, Mikuláši, obsluze ve stáncích a hlavně Vám, kteří jste přišli akci podpořit Vaší návštěvou. Bez Vás všech by akce nebyly.

Fotky naleznete ve fotogalerii.

Veronika Benkovská, starostka