Mezinárodní den žen v Malovidech

V sobotu 9. března 2024 se v Malovidech již tradičně konalo posezení u příležitosti svátku Mezinárodního dne žen. MDŽ je celosvětovým svátkem, který každoročně připadá na 8. března, kdy se oslavují ženy, oceňuje se jejich práce a podporuje se jejich úsilí o rovnocenné postavení ve společnosti. Dříve byly ženy mnohem méně svobodné, nebylo na ně pohlíženo jako na svéprávné a plnohodnotné členy lidské společnosti, neměly právo volit a v rámci rodinného kruhu byly vnímány spíše jako majetek než jako samostatné bytosti.

Tato tradice přání ženám k MDŽ se v Malovidech koná více než deset let. V posledních letech pořádají akci místní rybáři a hasiči za podpory obce. Na každou ženu čeká milé překvapení ve formě květiny, občerstvení a živé hudby.

Tímto bychom ráda poděkovala všem, co se každoročně podílejí na přípravě této krásné akce.

Veronika Benkovská, starostka