Linka bezpečí

Náš cíl
Na Lince bezpečí pomáháme dětem a studentům, kteří se dostanou do náročné životní situace nebo řeší každodenní starosti a problémy, s kterými si neví rady. Jsme dostupní pro klienty z celé České republiky, nonstop na telefonním čísle 116 111, ale i na chatu a v e-mailové poradně. Velkou pozornost věnujeme prevenci. Naši konzultanti jezdí za dětmi do škol a sportovních klubů, natáčíme vzdělávací videa, podcasty a blog.

Kontejnery na bioodpad

TS Vlašim s.r.o. oznamují zahájení letních svozů směsného komunálního odpadu z popelových nádob ve Vaší obci od 6. 5. do 1. 9. 2024. Svoz bude uskutečněn vždy v sudém týdnu ve čtvrtek počínaje dnem 16. 5. 2024. Od 5. 9. 2024 se vrací svozový den na každý čtvrtek.

Společnost EKOSO Trhový Štěpánov, s.r.o. oznamuje vyhlášení výběrového řízení na pracovní pozici jednatel/jednatelka a provozní ředitel/ředitelka. Více informací naleznete v přiloženém dokumentu.

Kontejnery na bioodpad

Vážení občané,
kontejnery na bioodpad budou k dispozici od pondělí 22. dubna 2024 na místech obvyklých jako v předchozích letech.

Co do kontejneru patří?
Kompostárna přijímá pouze biologicky rozložitelný odpad = zbytky potravin rostlinného původu, tráva, listí, sláma, seno, dřevěné piliny a hobliny, zbytky ovoce a zeleniny, dřevní odpad z prořezávky keřů a stromů o průměru větví do 5 cm.

Kontejner na objemný odpad

Vážení občané,
v neděli 21. dubna 2024 bude ve Vracovicích u hřiště a v Malovidech na návsi pod kapličkou přistaven velkoobjemový kontejner na objemný odpad. Prosím věnujte pozornost níže uvedeným informacím.

Co je to objemný odpad?
Jedná se o odpad, který vzhledem k jeho velikosti a objemnosti nelze odkládat do běžně dostupných nádob na odpad – popelnic.

Dle odpadové legislativy konkrétně dle § 60 odst. 4 zákona č. 541/2020 Sb., v platném znění je povinností obcí informovat nejméně jednou ročně způsobem umožňujícím dálkový přístup o vybraných aspektech odpadového hospodářství obce.

Informace o nakládání s odpady upravuje obecně závazná vyhláška obce č. 2/2021 dostupná na internetových stránkách www.obecvracovice.cz (Úřední deska, Vyhlášky).