Tříkrálová sbírka 2021

Vážení a milí,

v prosinci 2020 jsme Vás informovali o přípravách na Tříkrálovou sbírku 2021. Byly připravovány tři scénáře. Věřili jsme v optimistický scénář, a tak pro Vlašim a okolní obce bylo zapečetěno celkem 85 kasiček. Bohužel z důvodu zhoršené epidemiologické situace a vyhlášeného stupně 5 nemohli Tři králové vyjít do ulic.

A proto sbírka prvně probíhala v online prostředí přes www.trikralovasbirka.cz a to do tzv. virtuální kasičky, kde pomocí zadaného PSČ byla dárci nabídnuta nejbližší charita. V našem regionu je to Charita Vlašim. Tímto způsobem můžete letošní ročník podpořit až do 30.04.2021. Virtuální kasička nabízí dvě možnosti jak sbírku podpořit a to buď převodem na účet 66008822/0800, VS 77701943 nebo přímou platbou platební kartou.

Dle doporučení hlavního organizátora sbírky Charity ČR mohla sbírka probíhat také do sběrných "statických" kasiček. Ve Vlašimi bylo umístěno celkem 26 sběrných kasiček. Seznam dostupných míst byl pravidelně aktualizován na FB Tříkrálová sbírka Vlašim a okolí a na webu Charity Vlašim. Za umístění kasiček a podporu Tříkrálové sbírky všem velice děkujeme. V některých okolních obcí byly kasičky umístěny např. v kostele, na úřadě, ve školce, v obchodech. Hledaly se různé způsoby, jak umožnit dárcům přispět, v některých obcí byl vedoucí skupinky v určitý čas např. u kapličky.

Z finančních prostředků získaných v TKS 2021 do sběrných kasiček nebo na účet s VS 77701943 se až 65 % vrátí zpět do regionu. Záměr Charity Vlašim je použít výtěžek sbírky na vybudování Komunitního centra a zázemí pro služby Charity Vlašim v zakoupeném objektu v Tovární ulici. Více o komunitním centru se můžete dozvědět z krátkého video spotu na založeném Youtube kanále: Tříkrálová sbírka Vlašim a okolí.

Všem příznivcům, dárcům, dobrovolníkům děkujeme za pomoc, které si upřímně velice vážíme.

Budete-li chtít napsat požehnání pro rok 2021 neváhejte nás kontaktovat na tel. čísle 732 277 256 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. rádi Vám požehnání napíšeme nebo Vám předáme svěcenou křídu.

Závěrem mi dovolte popřát Vám všem pevné zdraví a Boží požehnání.

Jana Srbová
Koordinátorka Tříkrálové sbírky pro Vlašim a okolí
Mob: 732 277 256
Youtube: Tříkrálová sbírka Vlašim a okolí