Znak obce Vracovice
Obec
Vracovice

Od září 2023 zahájila obec Vracovice sběr použitých kuchyňských olejů a tuků z domácností. Do stávajících kontejnerových stanovišť ve Vracovicích i Malovidech přibyla speciální žlutá popelnice určená k odběru tohoto odpadu.

Do sběrných nádob patří rostlinný olej a tuk v pevně uzavřených a neporušených PET lahvích. Nikdy ne ve skleněných!

Odkládat lze  všechny druhy potravinářských olejů (slunečnicový, olivový, řepkový, sójový, palmový, kokosový, a další), tuky (máslo, margarín). To znamená, veškeré oleje a tuky z konzerv, ze zeleniny, masa, ryb, salátů, sýrů či hub nakládaných v oleji nebo marinády na grilování, a samozřejmě ze smažení i fritování.

Nádoby nejsou určeny na motorové, převodové a hydraulické oleje, obecně technické oleje a jiná mazadla.

Tyto tzv. nebezpečné odpady jsou v naší obci sváženy při speciálních svozech technickými službami dvakrát ročně.

Na naší webové stránce používáme cookies. Některé z nich jsou nutné pro běh stránky, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit vlastnosti stránky na základě uživatelských zkušeností (tracking cookies). Sami můžete rozhodnout, zda cookies povolíte. Mějte prosím na paměti, že při odmítnutí, nemusí být stránka zcela funkční.